PHP Serwer Monitor. Darmowy skrypt do monitorowania serwerów

Serwer monitor do darmowy skrypt do monitorowania pracy serwerów. Dzięki niemy znamy uptime (ang.). Jest to czas nieprzerwanej pracy komputera i dostępności usług, które oferuje. Pojęcie używane głównie z przypadku serwerów pracujących w cyklu 24 godzin na dobę, dostępnych w sieci lokalnej lub Internecie.

serwer monitor

Skrypt napisany jest w PHP. Najlepiej umieścić go na stabilnym serwerze  Oczywiście zainstalowanie go na maszynie, którą chcemy monitorować nie ma sensu. Serwer monitor nie ma dużych wymagań. Dzięki niemu możemy automatycznie sprawdzać, czy nasz serwer działa. W wypadku problemów zostaniemy poinformowani wiadomością email lub SMSem. Program wysyła informację o początku braku kontaktu z serwerem oraz o ponownym poprawnym kontakcie. Jeżeli potrzebujemy dokładniejszych statystyk musimy się zalogować do serwer monitora.

serwer monitor

serwer moitor

Program jest bardzo prosty w obsłudze. Nie znajdziemy tu zbędnych wodotrysków, czy idiotycznego interfejsu. Serwer monitor pozwala na zdefiniowanie wielu serwerów do sprawdzania. Możemy ustawić kilku użytkowników, którym dodajemy różne uprawnienia. Skrypt jest porządnym i darmowym narzędziem do monitorowania serwerów.

PHP Serwer Monitor pobierzemy ze strony projektu

Zobacz również darmowe narzędzia SEO