Forum SMF. Najciekawsze wtyczki

Skrypt forum SMF jest bardzo fajnym oraz darmowym systemem do prowadzenia forum. Jednak jak każdy CMS, bez dodatków nie jest taki atrakcyjny. Wtyczki dodają nowe interesujące funkcje. Wiele z nich powoduje, że korzystanie z forum jest po prostu przyjemniejsze i prostsze. Wszystkie wtyczki działają na forum SMF w wersji 2.0.

Forum SMF 2.0. Najlepsze pluginy

Załączniki i zdjęcia

 1. Highslide 4 SMF Version 0.8– wtyczka dodaje funkcję otwierania zdjęć w załącznikach z efektem lightbox. Bardzo wygodne i atrakcyjne wizualnie.
 2. In Line Attachments– dzięki temu dodatkowi możemy pozycjonować załączniki w postach w treści wiadomości. Zdjęcia już nie muszą być wyświetlane pod koniec postu. Teraz mogą się wyświetlać gdzie zechcesz! Podobny plugin o identycznej funkcjonalności. 
 3. Resize Attached Images– dodatek zmienia rozmiar oraz jakość zdjęć przesyłanych przez użytkowników w postach. Użytkownik wysyła  zdjęcie prosto z aparatu a wtyczka zmienia jego rozmiar oraz poziom kompresji. Bardzo przydatne.

SEO i optymalizacja

 1. Sitemap– tworzy mapę strony.
 2. Related Topics– dodaje listę podobnych tematów pod postami.
 3. Pretty URLs– tworzy przyjazne adresy dal wyszukiwarek.

Inne

 1. EU Cookie– dodaje informację o ciasteczkach na forum.
 2. Ad Management mod– pozwala na wygodne umieszczanie reklam na forum.
 3. TopicRenamer– Pozwala na zmianę nazwy tematu oraz wszystkich odpowiedzi jednym kliknięciem.
 4. Additional Profile Permissions– pozwala na blokowanie edycji wybranych funkcji w profilu przez użytkowników. Możemy przykładowo zablokować możliwość dodawania podpisów oraz linków w profilu. Przydatne w walce ze spamem.
 5. Smart Pagination– dodaje paginację.
 6. Simple Audio Video Embedder– łatwe dodawanie filmów z youtube itp. do postów.

Uwagi

Wtyczki z Githuba przed instalacją musimy przygotować. Pobieramy pliki (Download ZIP).  Rozpakowujemy archiwum. Pakujemy ponownie tylko pliki wewnątrz katalogu. Tak aby po rozpakowaniu pliki się wysypały (nie były w katalogu). Inaczej nie SMF nie zainstaluje modyfikacji!

Pretty URLs domyślnie po zmianie nazwy tematu nie poprawia odnośnika na zgodny z nowym tytułem. Aby to robił musimy wprowadzić pewną modyfikację we wtyczce. Instalujemy ją i:

Otwórz: ./Souces/Subs-PrettyUrls.php

Znajdź:

Zmień na:

Od teraz po zmianie nazwy tematu wchodzimy w:

Panel Administracji>Pretty URLs>Maintenance>Run maintenance tasks

Adresy zmieniają się na zgodne z nowym tytułem.